Kuntorastit 2019

Lataa Kuntorastiesite


Kuntorastien lähtö on avoinna

huhti - elokuussa klo 17:00 - 19:00 ja
syys - lokakuussa klo 17:00 - 18:30.

Metsästä pitää tulla pois viimeistään klo 20.30.
Yörastien lähtöajat ilmoitetaan erikseen.


Täydennä vakuutusturvaasi Kuntosuunnistajan vakuutuksella. Vakuutuksen hinta kaudelta vain 15 €. Tarkemmat tiedot vakuutuksesta tästä. Tilauksen yhteydessä "Tilausta ja toimitusta koskevat huomautukset" -kenttään tunnus 137 ja tuet JRV:n kuntorastitoimintaa.

Vuoden 2019 kuntorastikalenteri, muutokset mahdollisia.

JC=JunioriCup, Aik S-SK=Aikuisten Sinetti-Suunnistuskoulu

Päivä Paikka Tarkennus Kuntorasti-isäntä Kuntorastitiimi
18.4. Myllymäki 
Tulokset Väliajat Graafit
EI RR-rataa
Lisätietoa
  Koskinen Petteri ja Piritta, Koskinen Kari ja Helin Esa, Malkasilta Mikko
25.4. Vangonmäki 
Tulokset Väliajat Graafit
    Mäki Kari ja Nina, Ojala Mika, Kallio Tuija ja Pasi
2.5. Jaatilanrinne-Pukinvuori 
Tulokset Väliajat Graafit
Aik. S-SK 1 Säästöpankki Sinetti Taini Mia, Elli ja Juha, Junnola Mauri ja Vuokko, Vaismaa Lassi, Tarkiainen Tia
9.5. Kankaanmäki 
Tulokset Väliajat Graafit
Aik. S-SK 2 Himos Trail 2019 Lainkari Mari, Silvasti Heikki, Sompi Jani, Huhtala Outi ja Silja
16.5. Huhdanvuoren hiihtokeskus 
Tulokset Väliajat Graafit
Aik. S-SK 3 Sport Heinonen/Sportia Jämsä Rantanen Maaret, Rantanen Merja, Anttonen Antti, Salmela Otto, Valta Mervi ja Juha
23.5. Metsäkoulu 
Tulokset Väliajat Graafit
Aik. S-SK 4, JC1 Putkityö Niemelä Oy Ronkainen Teemu, Aarni ja Elias, Hulkko Veli-Matti, Orell-Sipponen Mira, Konstari Noora ja Elena
30.5. Tanssikallio
Tulokset Väliajat Graafit
  K-Market Jämsä Hokka Reijo, Salonen Jarmo, Ahtola-Salonen Saila, Humppi Susan ja Tarmo
3.6. Loilo
Tulokset Väliajat Graafit
1H on/ RR ei Kuntosali Keskikeho GYM Kärkkäinen Tarja ja Panu, Ilmonen Kirsi ja Matti, Jokiniemi Pertti
6.6. Susivuori-Orivuori
Tulokset Väliajat Graafit
  Elonen Oy Kuusipohja Pekka, Kettunen Jussi, Enroos Marjo, Etelä Eija, Mäkijouppila Heikki, Nokkonen Timo
13.6. Virstavuori
Tulokset Väliajat Graafit
    Lahtomäki Olli, Lahtomäki Eero, Luoto Teija, Videnius Anneli ja Temonen Pekka
20.6. Orivuori
Tulokset Väliajat Graafit
JC2 Jämsän Kaupunki Nurminen Joonas ja Susanna, Merisalo Antti, Yijälä Heikki ja Siiri, Sormunen Roope
27.6. Betoni-Sampo
Tulokset Väliajat Graafit
  Kone-Yijälä Oy Ranta-Ojala Timo, Reijonen Hannu, Salonen Kirsi, Mäkinen Katri ja Markku
4.7. Vuorisjärvi 
Tulokset Väliajat Graafit
1H on/ RR ei   Lehto Raimo, Isoranta Jukka, Naarajärvi Veijo, Tuominen Leo, Skyttä Pekka
11.7. Tarvajärvi Tulokset Väliajat Graafit 1H on/ RR ei   Vuorenpää Sanna, Vuorenpää Sirkku, Äikäs Kari, Tamminen Inkeri, Seppälä Riika, Ilmonen Aleksi
18.7. Morva
Tulokset Väliajat Graafit
1H on/ RR ei Majatalo Morva/Morvan koti Ottelin Pekka, Korhonen Harri, Valta Matti, Rissa Utu ja Keurulainen Siiri, Salmijärvi Esko
25.7. Partala Tulokset Väliajat Graafit 1H on/ RR ei Jämsän Seudun Rak. mest.yhdistys Nieminen Tapio, Jylhä Keijo, Anttonen Kimmo, Kivelä Martti, Rikkonen Kauko, Raiskio Osmo
1.8. Juurikkaanmäki Tulokset Väliajat Graafit 1H/RR hybridi   Hjelt Tuomas, Karjalainen Mikaela, Siirola-Kourunen Pia, Jari Myyry, Vili Olkkonen
8.8. Ruonavuori Tulokset Väliajat Graafit JC3 ThyssenKrupp Pitkänen Marko, Päivi, Hilla ja Helmi, Kerkkonen Maarit ja Aada
15.8. Varismäki Tulokset Väliajat Graafit Aik. S-SK 5   Helminen Pentti, Helminen Topias, Lius Kari, Nieminen Sole, Virolainen Tarja, Kaarnijärvi Veikko, Mäkinen Riikka
22.8. Kivioja Tulokset Väliajat Graafit Aik. S-SK 6, JC4 O.K.Auto Oy Kuronen Tommi, Heino Veli-Matti, Jokinen Helena, Rantanen Kati
29.8. Haapajoki-Itä Tulokset Väliajat Graafit Aik. S-SK 7 Etra Oy Kuusniemi Kari, Sirpa ja Lotta, Koskinen Asko, Pitkäniemi Pauliina, Nyholmit
5.9. Juokslahti Tulokset Väliajat Graafit 1H on/ RR ei Urosen puutarha ja kukkakauppa Rauhamäki Kimmo, Huuskonen Taija, Nurminen Juha, Inka ja Hannes, Koskenranta Raija
12.9. Tanssikallio Tulokset Väliajat Graafit 1H on/ RR ei   Vallittu Juha, Koivisto Vesa, Salonen Maria, Lotta ja Peppi, Virkajärvi Tiina, Heta ja Juho
19.9. Heräkulma Tulokset Väliajat Graafit 1H on/ RR ei Jämsän Seudun Osuuspankki Lajunen Jaakko ja Tuuli, Taipale Reima ja Anna-Maija, Rintapää Johanna, Yläjärvi Marko
26.9. Rahkavuori Tulokset Väliajat Graafit 1H on/ RR ei   Peltonen Mikko, Lindgren Pertti, Simo Haikonen, Soile Rinne, Markku Laivanen, Niina Laivanen
3.10. Länsi- Himos Tulokset Väliajat Graafit-HN Graafit-V
 
2H on 
RR ei
Metsään pääsee klo 18.30 - 19.30 Jussila Jorma ja Sari, Marjanen Pasi, Raevaara-Marjanen Annika
10.10. Haaralankangas
Tulokset Väliajat Graafit
yö, 1H on/ RR ei Metsään pääsee klo 18.15 - 19.15 UPM Pahkala Joonas, Piirto Kaisu, Peltolat, Ahokas Jarkko
17.10. Huhdanvuoren hiihtokeskus yö, 1H on/ RR ei Metsään pääsee klo 18.15 - 19.15 Myllyharju Reino, Lahma Pauli, Hakaniemi Kaija, Oksanen Pekka, Mäki Tiina ja Kananen Tuula

 

Kuntorastien arkisto

Palaute osoitteeseen kuntosuunnistus[at]jrv.fi

 


 

JRV:N KANSSA YHTEISTYÖSSÄ:

 


 


 

 


JÄMSÄ

Powered By Drupal