Jämsän Seutu -rastit 2015


Kuntorastien lähtö on avoinna

huhti - elokuussa klo 17:00 - 19:00 ja
syys - lokakuussa klo 17:00 - 18:30.
Yörastien lähtöajat ilmoitetaan erikseen.


Osta rastipassi etukäteen netistä. Tässä linkki ostopaikkaan.

Lataa tulostettava kuntorasti-esite ja aikataulu tästä linkistä (pdf, 10,5 Mt - tiedosto on aika iso). Esitteen julkaisemisen jälkeen Juokslahden koulun ja Juurikkaanmäen (Juokslahti etelä) ajankohdat on vaihdettu keskenään.


Täydennä vakuutusturvaasi Kuntosuunnistajan vakuutuksella. Vakuutuksen hinta kaudelta vain 15 €. Tarkemmat tiedot vakuutuksesta tästä. Tilauksen yhteydessä "Tilausta ja toimitusta koskevat huomautukset" -kenttään tunnus 137 ja tuet JRV:n kuntorastitoimintaa.


ograph-tulokset   reittihärveli

# Pvm Paikka
Lähtö
Lisätietoja Ratamestarit
1 23.04 Haaralankangas
Tulokset Väliajat
Rastipassit
Sarjaliput
Kärkkäinen Tarja, Panu, Matti ja Alvoittu Elina
2 30.04

Särkijärvi / Ahvenlampi 

Tulokset Väliajat

Rastipassit
Sarjaliput
Helminen Pentti, Virolainen Sari, Lius Kari, Nieminen Sole, Kytönen Rauha
3 07.05

Kaipola 

Tulokset Väliajat

Lähtö auki klo 16:00 - 19:00, paikalla Suunnistajan kauppa Koskinen Petteri ja Piritta, Lahtomäki Olli ja Leea, Koskinen Kari ja Helin Esa
4 13.05

Betoni-Sampo 

Tulokset Väliajat

Poikkeava pvm Sompi Eero ja Jani, Nokkonen Timo, Salmijärvi Esko, Yläjärvi Marko
5 21.05

Partala 

Tulokset Väliajat

  Ronkainen Teemu ja Terhi, Hulkko Veli-Matti, Konstari Noora
6 28.05

Ruonanvuori, pohj

Tulokset Väliajat

Ruonanvuori Rauhamäki Kimmo, Huuskonen Taija, Nurminen Juha ja Inka
7 ti. 02.06

Rahkavuori 

Tulokset Väliajat

Poikkeava pvm normaalit radat Kuusipohja Pekka, Kettunen Jussi, Enroos Marjo, Etelä Eija
8 04.06

Lähdelepo 

Tulokset Väliajat

J-S -rastitapahtuma Nurminen Joonas ja Susanna, Merisalo Antti, Kokko Sari, (Jussila Jorma)
9 11.06

Kivioja 

Tulokset Väliajat

Kivilouhos - itä/p Ranta-Ojala Timo, Reijonen Hannu, Isotalo Janne, Salonen Kirsi
10 18.06

Loilonvuori I 

Tulokset Väliajat

  Jussila Jorma, Kananen Tuula ja Tuuli, Marjanen Pasi, Raevaara-Marjanen Annika, Jokiniemi Pertti
11 25.06

Heräkulma I 

Tulokset Väliajat

  Nieminen Tapio, Lainkari Mari, Kallio Tuija ja Pasi, Piirto Kaisu
12 02.07

Vangonmäki 

Tulokset Väliajat

Muuntaja Myllyharju Reino, Lahma Pauli, Hakaniemi Kaija, Oksanen Pekka ja Mäki Tiina
13 09.07

Susivuori 

Tulokset Väliajat

  Lehto Raimo, Isoranta Jukka, Naarajärvi Veijo, Tuominen Leo, Temonen Pekka ja Videnius Anneli
14 16.07

Vuorisjärvi 

Tulokset Väliajat

  Vallittu Juha, Lahtomäki Eero ja Luoto Teija, Lahtomäki Olli ja Leea
15 23.07

Karijärvi 

Tulokset Väliajat

RR-radan tilalla Rastijahti-suunnistus Hokka Reijo, Salonen Jarmo, Ahtola-Salonen Saila, Humppi Susan
16 30.07

Tupavuori - Näätämäki 

Tulokset Väliajat

Kivilouhos Rantala Juha ja Liisa, Tiirikainen Samuli, Koskinen Asko, Kunnela Vuokko, Närhi Minna
17 06.08

Länsi-Himos 

Tulokset Väliajat

Junioricup 3. osakilpailu Pitkänen Marko, Päivi, Heikki ja Eila, Skyttä Pekka
18 13.08 Ruonanvuori, etelä Tulokset Väliajat Kulomäki Kerkkonen Anna, Maarit, Janne, Vallittu Riikka ja Jukka
19 20.08

Juokslahti, etelä 

Tulokset Väliajat

Juurikkaanmäki Rantanen Merja ja Maaret, Anttonen Antti ja Pahkala Joonas, Valta Juha ja Mervi
20 27.08

Haapajoki, itä 

Tulokset

Koukkulammit
Rogaining:
30min ja 60min
Hjelt Tuomas ja Riitta, Valta Matti, Helsingius Minna, Leivo Petra
21 03.09

Tarvajärvi 

Tulokset Väliajat

Junioricup 4. osakilpailu Kuronen Tommi, Heino Veli-Matti, Jokinen Helena, Virkajärvi Tiina, Rantanen Kati
22 10.09

Loilonvuori II 

Tulokset Väliajat

  Taini Mia ja Juha, Junnola Mauri ja Vuokko
23 17.09

Heräkulma II 

Tulokset Väliajat

klo. 16.30 alkaen Anttonen Kimmo, Kivelä Martti, Niitymäki Antti, Rikkonen Kauko
24 24.09

Juokslahti 

Tulokset Väliajat

Koulu Voutilainen Arto, Jämsen Miia, Voutilainen Viivi, Silvasti Heikki
25 01.10

Himos 

Tulokset Väliajat

  Ottelin Pekka, Korhonen Harri, Mäkinen Riikka,Kaarnijärvi Veikko
26 08.10

Rapuallas 

Tulokset Väliajat

Yö, Lähtöaika noin klo 19-19.30. Ei RR, mutta 2H ja 3H. (Lyhyemmillä radoilla rastipisteet helppoja polkujen läheisyydessä) Peltonen Mikko, Lindgren Pertti, Simo Haikonen, Soile Rinne, Markku Laivanen, Niina Laivanen
27 15.10

Miekkainpetäjä 

Tulokset Väliajat

Yö, metsään päästetään noin 18.45 - 19.15 välisenä aikana. Radat 5, 3 ja 2 km Lajunen Jaakko ja Tuuli, Taipale Reima ja Anna-Maija, Rintapää Johanna
28 22.10

Juurikkamäki, Juokslahti 

Tulokset Väliajat

Yö, metsään pääsee Kurkocuplähdön jälkeen klo 19.00-19.30 välisenä aikana. Radat 5,6  3,0 ja 2,4 km.

Mäki Kari ja Nina, Ojala Mika, Ahokas Jarkko

 

Kuntorastikauden päättäjäiset 05.11.2015

Kuntorastien arkisto

Palaute osoitteeseen kuntosuunnistus[at]jrv.fi

 


 

JRV:N KANSSA YHTEISTYÖSSÄ:

 

 

 


JÄMSÄ

Powered By Drupal