Tulokset 24.5.2018 Auvila


Suunnistajia iltarasteilla 182, koululaisten päivätapahtumassa 441

3H 2,5km

(Lähti: 38, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Laivanen Markku                                                  00:00          
   2. Sipponen Elli                                                    31:05    +31:05
   3. Luomi Siiri                                                      31:16    +31:16
   4. Sipponen Aleksi               JRV                                31:50    +31:50
   5. Orell-Sipponen Mira           JRV                                32:06    +32:06
   6. Selenius Emma                                                    37:24    +37:24
   7. Peltola Anssi                 JRV                                37:58    +37:58
   8. Helin Esa                                                        39:00    +39:00
   9. Salonen Minttu                                                   39:19    +39:19
  10. Malkasilta Mikko              JRV                                39:21    +39:21
  11. Salonen Maria                 JRV                                39:26    +39:26
  12. Lahtinen Marjukka                                                40:30    +40:30
  13. Peltonen Riikka                                                  43:30    +43:30
  14. Laivanen Enni                 JRV                                43:51    +43:51
  15. Peltonen Päivi                JRV                                43:52    +43:52
  16. Helminen Päivi                                                   43:59    +43:59
  17. Nyholm Veera                  JRV                                44:01    +44:01
  18. Peltonen Jaakko                                                  44:19    +44:19
  19. Nyholm Ella                   JRV                                45:58    +45:58
  20. Lemaniemi Auroa                                                  46:36    +46:36
  21. Kuusniemi Sirpa               JRV                                47:31    +47:31
  22. Warwick  Minna                                                   47:55    +47:55
  22. Dacik Warwick                                                    47:55    +47:55
  24. Heinonen Maija-Riitta                                            52:03    +52:03
  25. Taimisto Ritva                JRV                                55:07    +55:07
  26. Karjalainen Samuli            JRV                                55:30    +55:30
  27. Koskinen Marja-Leena                                             56:11    +56:11
  28. Tamminen Inkeri               JRV                              1:03:12  +1:03:12
  29. Kokko Iiris                                                    1:05:27  +1:05:27
  30. Skyttä Pekka                  JRV                              1:10:40  +1:10:40
      Geselle Lotte                                                 ei aikaa          
      Partala Pinja                                                 ei aikaa          
      Rantanen Raimo                                                ei aikaa          
      Schuvalow Tomi                                                ei aikaa          
      Sundell Anna                                                  ei aikaa          
      Taipale Anneli                                                ei aikaa          
      Taipale Voitto                                                ei aikaa          
      Turo Virpi                                                    ei aikaa          

3V 3,1km

(Lähti: 55, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ronkainen Teemu               JRV                                33:04          
   2. Ronkainen Elias               JRV                                41:57    +08:53
   3. Pitkäniemi Veera                                                 45:12    +12:08
   4. Hjelt Riitta                  JRV                                46:53    +13:49
   5. Laakso Aila                                                      47:17    +14:13
   6. Lahtomäki Eero                JRV                                47:24    +14:20
   7. Kaarnijärvi Veikko            JRV                                47:31    +14:27
   8. Yijälä Siiri                                                     48:11    +15:07
   9. Myllyharju Reino              JRV                                48:15    +15:11
  10. Heinäjävi Jukka                                                  48:28    +15:24
  11. Keskinen Ella                                                    50:02    +16:58
  12. Seppänen Markus                                                  50:20    +17:16
  13. Järvinen Raimo                JRV                                51:10    +18:06
  14. Kuusniemi Lotta               JRV                                51:41    +18:37
  15. Kuusipohja Pekka              JRV                                51:54    +18:50
  16. Valta Matti                   JRV                                52:27    +19:23
  17. Oksanen Pekka                 JRV                                52:51    +19:47
  18. Varonen Arto                                                     52:55    +19:51
  19. Valta Mervi                   JRV                                53:18    +20:14
  20. Valta Juha                                                       53:21    +20:17
  21. Mäkinen Katri                                                    55:17    +22:13
  22. Taini Elli                                                       55:39    +22:35
  23. Taini Mia                     JRV                                55:44    +22:40
  24. Korpinurmi Seppo              JRV                                55:48    +22:44
  25. Laasonen hannes                                                  58:28    +25:24
  26. Elfvengren Päivi              JRV                                59:20    +26:16
  27. Räsänen Erkki                                                  1:01:10    +28:06
  28. Majaharju Pyry                                                 1:01:20    +28:16
  29. Majaharju Matias                                               1:02:58    +29:54
  30. Warwick Elvi                                                   1:05:44    +32:40
  31. Iivonen Mauno                 Eräp                             1:06:13    +33:09
  32. Pietiläinen Veijo             JRV                              1:06:27    +33:23
  33. Junnola Mauri                 JRV                              1:09:44    +36:40
  34. Mäkinen Riikka                JRV                              1:09:50    +36:46
  35. Hurme Matti                                                    1:11:15    +38:11
  36. Piirto Kaisu                  JRV                              1:12:24    +39:20
  37. Uusitalo Nelli                                                 1:14:28    +41:24
  38. Litinen Elsa                                                   1:14:30    +41:26
  39. Vuorenpää Sirkku              JRV                              1:18:12    +45:08
  40. Mäki Tiina                    JRV                              1:19:12    +46:08
  41. Lainkari Aino                 JRV                              1:19:29    +46:25
  42. Nico Peltola                                                   1:22:42    +49:38
  42. Hakola Roni                                                    1:22:42    +49:38
  44. Tuula Kananen                 JRV                              1:29:21    +56:17
  45. Raatikainen Mikko                                              1:30:41    +57:37
  46. Laitinen Tiina                                                 1:30:48    +57:44
  47. Lainkari Jaana                JRV                              1:30:58    +57:54
  48. Peltonen Maiju                JRV                              1:31:00    +57:56
  49. Mäkinen Aaro                                                   1:31:02    +57:58
  50. Majaharju Heidi                                                1:31:05    +58:01
  51. Videnius Anneli               JRV                              1:31:08    +58:04
  52. Rantanen Maaret               JRV                              1:31:10    +58:06
  53. Lindroos Kirsti               JRV                              1:41:13  +1:08:09
      Jokinen Helena                JRV                             ei aikaa          
      Mäkinen Hannu                 Eräp                            ei aikaa          

4N 3,5km

(Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tuomi Hans                                                       00:00          
   1. Ahtola-Salonen Saila                                             00:00          
   3. Virkajärvi Juho                                                  43:13    +43:13
   4. Kärkkäinen Tarja              JRV                                46:22    +46:22
   5. Alhonniemi Miro               JRV                                47:16    +47:16
   6. Hirvelä Karoliina                                                48:10    +48:10
   7. Enroos Marjo                                                     49:34    +49:34
   8. Mäkijouppila Heikki                                              49:40    +49:40
   9. Virkajärvi Aapo                                                  53:00    +53:00
  10. Paulus Ilmanen                                                   53:07    +53:07
  11. Virkajärvi Heta                                                  53:11    +53:11
  12. Virkajärvi tiina                                                 53:18    +53:18
  13. Salonen Peppi                 JRV                                55:16    +55:16
  14. Lampinen Maj-Stina            JRV                              1:01:48  +1:01:48
  15. Lindfors Roosa                JRV                              1:05:17  +1:05:17
  16. Lepistö Hanna-Leena                                            1:05:20  +1:05:20
  17. Aho Riikka                                                     1:05:21  +1:05:21
  18. Karjalainen Outi                                               1:05:31  +1:05:31
  19. Koskinen Kari                 JRV                              1:12:07  +1:12:07
  20. Koskinen Raili                JRV                              1:12:26  +1:12:26
  21. Nissi Matti                   JRV                              1:29:46  +1:29:46
  22. Taipale Anna-Maija            JRV                              1:39:44  +1:39:44
  23. Siirola-Kourunen Pia          JRV                              1:54:46  +1:54:46
      Hovinen johanna                                               ei aikaa          
      Kuisma tanja                                                  ei aikaa          

5V 5km

(Lähti: 35, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Anttonen Antti                                                   34:36          
   2. Kämäräinen Mikko                                                 49:02    +14:26
   3. Leppä Jani                    KuorKä                             53:47    +19:11
   4. Nieminen Tapio                JRV                                54:03    +19:27
   5. Yijälä Heikki                 JRV                                58:17    +23:41
   6. Kettunen Jussi                JRV                                58:37    +24:01
   7. Lehto Raimo                   JRV                              1:01:07    +26:31
   8. Karjalainen Antti             JRV                              1:02:33    +27:57
   9. Jyväsjärvi Tapio              Eräp                             1:03:29    +28:53
  10. Salonen Jarmo                                                  1:04:34    +29:58
  11. Lainkari Mari                 JRV                              1:05:29    +30:53
  12. Kinnunen Tero                                                  1:06:02    +31:26
  13. Anttonen Kimmo                JRV                              1:06:29    +31:53
  14. Pohjoismäki Pasi                                               1:07:15    +32:39
  15. Ranta-Ojala Timo              JRV                              1:09:39    +35:03
  16. Äikäs Kari                                                     1:13:59    +39:23
  17. Koskinen Asko                 JRV                              1:16:55    +42:19
  18. Mäkinen Risto                 JRV                              1:17:05    +42:29
  19. Hakola Lasse                  JRV                              1:17:16    +42:40
  20. Yläjärvi Marko                JRV                              1:17:35    +42:59
  21. Luoto Teija                   JRV                              1:20:56    +46:20
  22. Halttunen Tuomo               Jämsänkosken Jyry                1:22:56    +48:20
  23. Isosaari Immu                                                  1:32:52    +58:16
  24. Kallio Tuija                  JRV                              1:35:14  +1:00:38
  25. Kallio Pasi                   JRV                              1:35:15  +1:00:39
  26. Täuber Marc                   tkA Schulte                      1:39:30  +1:04:54
  27. Rautiainen Tomi               Eräp                             1:39:33  +1:04:57
  28. Isoranta Jukka                JRV                              1:39:45  +1:05:09
  29. Myyry Jari                    JRV                              2:02:48  +1:28:12
  30. Rikkonen Maija                                                 2:09:05  +1:34:29
  31. Sandelin Maarit                                                2:09:06  +1:34:30
      Isosaari Tiina                                                ei aikaa          
      Nokkonen Timo                 JRV                             ei aikaa          
      Tuomas Hjelt                  JRV                             ei aikaa          
      Virtanen Ville                                                ei aikaa          

7V 7,1km

(Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kuronen Tommi                 JRV                              1:01:43          
   2. Koskinen Petteri              JRV                              1:03:57    +02:14
   3. Mäki Kari                     JRV                              1:08:36    +06:53
   4. Räsänen Juha                  JRV                              1:17:42    +15:59
   5. Koivisto Vesa                                                  1:22:37    +20:54
   6. Pahkala Joonas                JRV                              1:25:57    +24:14
   7. Kuusniemi Kari                JRV                              1:27:40    +25:57
   8. Nieminen V-M                                                   1:36:50    +35:07
   9. Rikkonen Kauko                                                 1:39:17    +37:34
  10. Anttila Jouni                 JRV                              1:43:48    +42:05
      Jussila Jorma                 JRV                             ei aikaa          
      Lehtimäki Jussi                                               ei aikaa          
      Maaranen  Timo                Päijjät rasti                   ei aikaa          
      Ojala Mika                    JRV                             ei aikaa          

RR 2,5km

(Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Seppä Kalle                                                      14:49          
   2. Seppälä Viljo                                                    16:56    +02:07
   3. Virtanen Akseli               JRV                                17:29    +02:40
   4. Alhonniemi Miika                                                 18:29    +03:40
   5. Alhonniemi Matias                                                18:41    +03:52
   6. Kallio Kaisa                                                     24:36    +09:47
   7. Nojonen Joanna                                                   26:27    +11:38
   8. Kuronen Aapo                  JRV                                28:24    +13:35
   9. Pitkänen Helmi                JRV                                28:40    +13:51
  10. Mäkinen Eino                                                     29:20    +14:31
  11. Nyyholm Minea                                                    36:13    +21:24
  12. Kaipomäki Pauli                                                  39:38    +24:49
  13. Aho Lydia                     JRV                                41:29    +26:40
  14. Pohjoismäki Inka                                                 41:45    +26:56
  15. Mäkinen Niilo                 JRV                                49:13    +34:24

 


 

JRV:N KANSSA YHTEISTYÖSSÄ:

 

 

 


JÄMSÄ

 

Powered By Drupal