Kilpailukutsu  Ilmoittautuneet ja tulokset  Ohjeet ja muut   Ratamestarin mietteitä

TÄSTÄ HERVOTTOMAT VÄLIAJAT
hajontojen osalla hervotonta hajontaa koska väliajat ovat siinä järjestyksessä missä kukin on rastit kiertäneet.

Tulokset 16.10.2010


Hervoton D10 10.5 km

  (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Marjo Niittynen                                         1.29.39
   2. Taija Huuskonen             Jämsän Retki-Veikot         1.33.15     +3.36
   3. Reetta Lakanen              Vehkalahden Veikot          1.33.56     +4.17
   4. Miia Niittynen                                          1.35.34     +5.55
   5. Maaret Rantanen             Jämsän Retki-Veikot         1.51.03    +21.24
   6. Tarja Kärkkäinen            Jämsän Retki-Veikot         1.51.06    +21.27
   7. Merja Rantanen              Paljakka                    1.51.11    +21.32
   8. Leena Kuusipohja            Lahden Suunnistajat-37      2.01.50    +32.11
   9. Pilvi Kattainen                                         2.15.59    +46.20
  10. Paula Kämäräinen            Hiidenkiertäjät             2.25.29    +55.50
  11. Tuuli Lajunen               Jämsän Retki-Veikot         2.27.00    +57.21
  12. Maarit Harju                Kuoreveden Kärki            2.27.02    +57.23
  13. Petra Mäkisalo              Kollinmäen Hervottomat      3.50.47  +2.21.08
  Hyl Eija Kestilä                Digia                       Hylätty (2.02.58)

Hervoton 15 14.7 km

  (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Matti Kärkkäinen            Jämsän Retki-Veikot         1.55.49
   2. Antti Rusanen               Keravan Urheilijat          1.56.14       +25
   3. Jorma Hirvensalo            Saarijärven Pullistus       1.56.26       +37
   4. Panu Kärkkäinen             Jämsän Retki-Veikot         2.03.26     +7.37
   5. Tapio Nieminen              Jämsän Retki-Veikot         2.03.29     +7.40
   6. Mika Ojala                  Jämsän Retki-Veikot         2.13.54    +18.05
   7. Tuomo Marttinen             Kangasniemen Kalske         2.15.06    +19.17
   8. Jorma Jussila               Kevytrakennemiehet          2.27.38    +31.49
   9. Heikki Peltonen             Itä-Päijänteen Rasti        2.33.27    +37.38
  10. Kalevi Huhtala                                          2.57.40  +1.01.51
  11. Juha Rantala                Jämsän Retki-Veikot         2.57.42  +1.01.53
  12. Matti Valta                 Kollinmäen Hervottomat      3.07.37  +1.11.48
  13. Harri Lamminsivu            Suunta Jyväskylä            3.16.39  +1.20.50
  14. Hannu Puska                 Mäntän Seudun Eräpirkat     3.52.40  +1.56.51

Hervoton 10 10.5 km

  (Lähti: 29, Keskeytti: 2, Hylätty: 4)

   1. Mikko Truhponen             Saarijärven Pullistus       1.33.27
   2. Ilkka Ruokola                                           1.33.46       +19
   3. Heikki Kohvakka             Kangasniemen Kalske         1.34.19       +52
   4. Ensio Lakanen               Delta                       1.35.49     +2.22
   5. Asko Hämäläinen                                         1.37.39     +4.12
   6. Juhani Rauhalammi           Mäntän Seudun Eräpirkat     1.40.33     +7.06
   7. Ville Hämäläinen            Rapalan Kunto               1.41.29     +8.02
   8. Juhani Valtee               Mäntän Seudun Eräpirkat     1.49.50    +16.23
   9. Pertti Valtee               Helsingin Suunnistajat      1.49.52    +16.25
  10. Hannu Kohvakka              Kangasniemen Kalske         1.52.08    +18.41
  11. Jarkko Ala-Louvesniemi      Rapalan Kunto               1.57.14    +23.47
  12. Jouko Sormunen                                          1.59.31    +26.04
  13. Tero Pelkonen               Digia                       1.59.41    +26.14
  14. Juha Lehtola                Saarijärven Pullistus       1.59.47    +26.20
  15. Kauko Rikkonen              Kuoreveden Kärki            1.59.51    +26.24
  16. Arto Varonen                Leppävaaran Sisu            2.00.37    +27.10
  17. Pekka Kuusipohja            Jämsän Retki-Veikot         2.01.54    +28.27
  18. Atri Vainikainen            Digia                       2.01.57    +28.30
  19. Janne Valkonen              Saarijärven Pullistus       2.17.17    +43.50
  20. Ilpo Liimatainen            Saarijärven Pullistus       2.17.21    +43.54
  21. Pentti Kämäräinen                                       2.25.46    +52.19
  22. Leo Kalin                   Kollinmäen Hervottomat      3.50.57  +2.17.30
    - Timo Nokkonen                                          Ei aikaa
 Kesk Andraz Hribar               Koo-Vee                   Keskeytti
  Hyl Sampo Keskinen                                          Hylätty (1.40.28)
  Hyl Martti Kivelä                                           Hylätty (1.43.37)
  Hyl Ville Törmälä               Digia                       Hylätty (2.02.00)
 Kesk Hannu Mäkinen               Mäntän Seudun Eräpirkat   Keskeytti
  Hyl Kimmo Tokkari               Digia                       Hylätty (2.02.21)

Hervoton 5 4.89 km

  (Lähti: 8, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

   1. Aleksi Ilmonen              Itä-Päijänteen Rasti          56.22
   2. Marko Yläjärvi                                            57.06       +44
   3. Maiju Kohonen                                           1.00.52     +4.30
   4. Henna Breilin               Itä-Päijänteen Rasti        1.01.53     +5.31
   5. Valto Kopra                 Oriveden Ponnistus          1.02.56     +6.34
   6. Seija Kohvakka              Navi                        1.13.14    +16.52
 Kesk Eino Enqvist                Jämsän Retki-Veikot       Keskeytti
 Kesk Aulis Kiuru                 Jämsän Retki-Veikot       Keskeytti

Hervoton-suunnistukseen ilmoittautuneet:

Hervoton Rata  H 15

Hirvensalo Jorma SaPu, 117009
Huhtala Kalevi, 122617
Jussila Jorma, Kermit, 407121
Kallunki Urpo VaajTe, 312843
Kärkkäinen Matti JRV
Kärkkäinen Panu JRV, 54743
Lamminsivu Harri S-JKL, 99970
Marttinen Tuomo Kalske, 149148
Nieminen Tapio JRV, 47717
Ojala Mika JRV
Parviainen Juha  RapKun, 56948
Peltonen Heikki IPR, 146292
Puska Hannu Eräp, 82866
Rantala Juha JRV, 79481
Rusanen Antti KeU, 112430
Valta Matti JRV 99810


Keskihervoton Rata H/D 10

Hribar Andraz KooVee,  47777
Ala-Louvesniemi Jarkko RapKun, 131878
Hämäläinen Ville RapKun, 4122837
Jylhä Keijo JRV
Kalin Leo  KoHe
Keskinen Sampo  109432
Kuusipohja Pekka  JRV, 127703 
Kämäräinen Pentti ,  123309
Lakanen Ensio  Delta, 43986
Lehtola Juha  SaPu, 52278
Liimatainen Ilpo SaPu, 130074
Mäkinen Hannu  Eräp , 44514
Nokkonen Timo, 143247
Pelkonen Tuomo  Digia,413148
Rauhalammi Juhani  Eräp, 140283
Rikkonen Kauko Kuor Kä 145778
Ruokola Ilkka  153439
Sormunen Jouko  74664
Pelkonen Tero  Digia, 156238
Truhponen Mikko SaPu, 153503
Tokkari Kimmo  Digia, 138338
Törmälä Ville  Digia, 153132
Vainikainen Atri  Digia, 138237
Valkonen Janne  Saa Pu, 483217
Valtee Pertti  H S, 113087
Valtee Juhani  Eräp, 143237
Varonen Arto   LeSi, 140490

Kohvakka Hannu

Kohvakka Heikki

Hämäläinen Asko KanKI, 126491

Kattainen Pilvi, 41988
Kestilä Eija  Digia, 123399
Kuusipohja Leena  LS-37, 130501
Kämäräinen Paula  Hiki, 123316
Kärkkäinen Tarja J RV, 54742
Lakanen Reetta VeVe, 152330
Rantanen Merja, KooVee, 136479
Mäkisalo Petra, KoHe
Niittynen Marjo, 124255
Niittynen Miia, 142325
Rantanen Maaret JRV, 140480
Huuskonen Taija  JRV, 401156
Lajunen Tuuli JRV,  44534 
Harju Maarit KuorKä,  44522


Minihervoton rata H 5

Kiuru Aulis JRV,
Breilin Henna IPR, 146292
Engvist Eino JRV, 56200
Ilmonen Aleksi  IPR, 411092
Kohvakka Seija NAVI, 105902
Kopra Valto OrPo, 46073
Yläjärvi Marko 156756

Kohonen Maiju KanKi, 145988

 


 

JRV:N KANSSA YHTEISTYÖSSÄ:

 


 


 

 


JÄMSÄ

Powered By Drupal