top of page

11.4. Jämsänkoski

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: kortteli

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Humppi Susan; Salonen Jarmo, Ahtola-Salonen Saila; Laivanen Markku, Nina ja Enni

  • Tulokset

18.4. Jämsä

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: kortteli

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Kärkkäinen Tarja ja Panu, Ilmonen Kirsi ja Matti

  • Tulokset

25.4. Rahkavuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Kuusipohja Pekka, Kettunen Jussi, Mäkijouppila Heikki, Nokkonen Timo, Männikkö Reijo, Lauri Tanja

  • Tulokset:

2.5. Koukkulammit

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Ratamestari x, Oksanen Pekka, Mäki Tiina ja Kananen Tuula, Pekkanen Saara, Koskinen Asko, Pitkäniemi Pauliina

  • Tulokset:

9.5. Miekkainpetäjä

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Valta Matti, Rissa Utu sekä Keurulainen Helmi, Salmijärvi Esko, Ottelin Pekka, Korhonen Harri, Nissi Matti

  • Tulokset:

16.5. Turkinkylä - etelä

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Karjalainen Antti ja Samuli, Lainkari Mari, Silvasti Heikki, Kuusniemet

  • Tulokset:

23.5. Jaatilanrinne

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Peltonen Riikka, Seppälät, Jokiniemi Pertti

  • Tulokset:

30.5. Himos/Paljakka

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Huuskonen Taija, Nurminen Juha, Koskenranta Raija, Vuorenpää Sirkku, Tamminen Inkeri

  • Tulokset:

6.6. Juokslahti

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Pitkäset ja Kerkkoset, Peltonen Mikko, Lindgren Pentti Kauko, Raiskio Osmo

  • Tulokset:

13.6. Kivioja

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Lahtomäki Olli, Temonen Pekka ja Videnius Anneli, Nyholmit

  • Tulokset:

20.6. Pyykinvuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Rantanen Maaret, Rantanen Merja, Anttonen Antti, Valta Mervi ja Juha

  • Tulokset:

27.6. Huhdanvuori (hiihtokeskus)

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: valmennusryhmä (muut kuin erikseen jo nimetyt)

  • Tulokset:

4.7. Tanssikallio

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Koskinen Petteri ja Piritta, Koskinen Kari ja Helin Esa, Malkasilta Mikko

  • Tulokset:

11.7. Loilo

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Kuronen Tommi ja Aapo, Heino Veli-Matti, Vilenius Helena, Rantanen Kati ja Jarkko, Ekman Jorma

  • Tulokset:

18.7. Ruonanvuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi:  Salonen Kirsi; Ranta-Ojala Timo; Mäkinen Katri, Markku ja Eino; Hahl Annika

  • Tulokset:

25.7. Materkangas

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Nurminen Joonas, Susanna ja Jonne, Merisalo Antti, Yijälä Heikki, Valittu Juha

  • Tulokset:

1.8. Tarvajärvi

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Sompi Jani, Pekko Malmstedt, Karjalainen Mikaela, Siirola-Kourunen Pia, Warwick Minna, Laasonen Hannes

  • Tulokset:

8.8. Juurikkaanmäki

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Pysäköinti:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Ronkainen Teemu, Aarni ja Elias, Konstari Noora ja Elena

  • Tulokset:

15.8. Turkinkylä / Haukkamäki

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Taini Mia, Elli ja Juha, Junnola Mauri ja Vuokko, Tarkiainen Tia ja Jesse

  • Tulokset:

22.8. Heräkulma

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Nieminen Tapio, Jylhä Keijo, Anttonen Kimmo, Kivelä Martti, Rikkonen Kauko, Raiskio Osmo

  • Tulokset:

29.8. Virstavuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Majaharjut, Lius Kari, Nieminen Sole, Virolainen Tarja, Kaarnijärvi Veikko, Mäkinen Riikka

  • Tulokset

5.9. Pohjois-Himos

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Jussila Jorma ja Sari, Marjanen Pasi, Raevaara-Marjanen Annika

  • Tulokset:

12.9. Turkinkylä / Kehämäki

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Valmennusryhmä (muut kuin erikseen jo nimetyt)

  • Tulokset:

19.9. Kurranvuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Virkajärvi Tiina, Heta, Aapo; Koivisto Vesa, Salonen Maria

  • Tulokset:

26.9. Juurikkaanmäki

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä: -

  • Kuntorastitiimi: Ratamestari x, Pahkala Joonas, Piirto Kaisu, Ahokas Jarkko, Jokela Elina, Äikäs Kari

  • Tulokset:

3.10. Haaralankangas yö

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Maastoon klo 18.30 - 19.30 ja pois viim. klo 21.00 mennessä.

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Rauhamäki Kimmo, Taipale Reima ja Anna-Maija, Peltonen Maiju, Hourula Teemu

  • Tulokset:

10.10. Orivuori yö

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Maastoon klo 18.30 - 19.30 ja pois viim. klo 21.00 mennessä.

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Mäki Kari ja Nina, Ojala Mika, Kallio Tuija ja Pasi, Seppälä Riika

  • Tulokset:

17.10. Särkijärvi yö

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Maastoon klo 18.30 - 19.30 ja pois viim. klo 21.00 mennessä.

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Lehto Raimo, Isoranta Jukka, Naarajärvi Veijo, Tuominen Leo, Skyttä Pekka

  • Tulokset:

26.10. Päätösrastit - Huhdanvuoren hiihtokeskus

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Kuntorastivaliokunta

  • Tulokset:



ASK = Aikuisten suunnistuskoulu

JC = Juniori Cup

bottom of page