14.4. Jämsä keskusta

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Paunu, Radat: 1,7 ja 3,7km 1:3500, Suunnistajan kaupan auto paikalla klo 15.30 alk.

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä: -

  • Kuntorastitiimi: Myllyharju Reino, Hakaniemi Kaija, Oksanen Pekka, Mäki Tiina ja Kananen Tuula

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


21.4. Jämsänkoski


28.4 Myllymäki


5.5 Jämsä keskusta (etelä)

12.5. Jaatilanrinne-Pukinvuori


19.5. Vangonmäki


26.5. Juurikkaanmäki


2.6. Himos/Paljakka

  • Linkki lähtöpaikalle: lähtöpaikka Länsi-Himoksen rinteiden alla, Paikoitus Länsi-Himoksen parkkipaikalla

  • Tarkennus: Radat: 2H (1,5 km), 3H, 4N, 3V, 5V ja 7V. Mittakaava: muut radat 1:7500 paitsi 5V ja 7V 1:10 000

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Huuskonen Taija, Nurminen Juha, Inka ja Hannes, Koskenranta Raija, Taulavuori Venla

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


9.6. Virstavuori


16.6. Pohjois-Himos


23.6. Juokslahti

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Radat 3H, 3V, 4N, 5V, 7V ja pihasuunnistus. Tapahtuman jälkeen oranssit kuitunauhat.

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Mäki Kari ja Nina, Ojala Mika, Kallio Tuija ja Pasi,Seppälä Riika

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


30.6. Kivioja


7.7. Koukkulammit

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Ratavaihtoehdot: RR, 3H, 4N, 3V, 5V ja 7V. Mittakaava 1:7500

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Ranta-Ojala Timo, Reijonen Hannu, Salonen Kirsi, Mäkiset, Kari Salonen, Riikka Peltonen, Varis Henry

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


14.7. Loilo

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: RR mittakaava 1:5000, 3H, 4N, 3V mittakaava 1:7500, 5V ja 7V mittakaava 1:10000

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Lehto Raimo, Isoranta Jukka, Naarajärvi Veijo, Tuominen Leo, Skyttä Pekka, Seppälät, Jokiniemi Pertti

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


21.7. Tarvajärvi


28.7. Tanssikallio


4.8. Heräkulma


11.8. Huhdanvuoren hiihtokeskus


18.8. Metsäkoulu


25.8. Mäntymäki


1.9. Rahkavuori


8.9. Ruonavuori


15.9. Juurikkaanmäki


22.9. Himos/Materkangas


29.9. Orivuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Yö, ASK yö 1. Radat: 2km helppo, 3,5km normaali ja 5km vaikea. Yhteislähtö klo 19.15. Metsään pääsee 19.30 asti.

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Ronkainen Teemu, Aarni ja Elias, Konstari Noora ja Elena, Nyholmit

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


6.10. Haaralankangas

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Yö, ASK yö 2. Radat: alle 2 km helppo, 3.5 km normaali ja 5 km vaikea. Metsään pääsee klo 18:30-19:30 välillä.

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä: ThyssenKrupp

  • Kuntorastitiimi: Kuusniemi Kari, Sirpa ja Lotta, Koskinen Asko, Pitkäniemi Pauliina, Nissi Matti, Karjalainen Antti ja Samuli

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


13.10. Ei JS-kuntorasteja

  • Sen sijaan 15.10. klo 12-14 mahdollisuus kuntosuunnistukseen Jämsän Turkinkylällä Sm-kilpailujen yhteydessä.

  • Tapahtuma ei ole JS-kuntorastitapahtuma, vaan erillinen kuntosuunnistustapahtuma, jonka hinta on 15€.

  • Katso kuntosuunnistuksen ohjeet SM-ep:n kilpailuohjeista.

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


20.10. Pohjois-Himos

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Yö, Radat: 3H 2,7km, 3V 3,4km kartta 1:7500, 5V 3,9km+ omat pummit, 7V 5,4 km. Lähtöaika klo 18.00 alkaen. Metsästä pitää olla pois klo 20.30

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä: Gradia

  • Kuntorastitiimi: Rauhamäki Kimmo, Taipale Reima ja Anna-Maija, Rintapää Johanna, Susanna Ruusu, Hourula Teemu

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


29.10. Särkijärvi

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Päätösrastit klo 10-12 / Suunnistajankauppa paikalla / Radat: 6,2km ja 4,9km vaativat 1:10000 / 3V ja 4N 1:7500 / 1,5km helppo

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä: Jämsä

  • Kuntorastitiimi: Vallittu Juha, Virkajärvi Tiina, Heta, Juho ja Aapo, Koivisto Vesa, Salonen Maria, Peppi ja Lotta

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


ASK = Aikuisten suunnistuskoulu

JC = Juniori Cup