Kuntorastikalenteri 2021

15.4. Jämsä / Paunu

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Suunnistajan kauppa tapahtumassa klo 15.00 alk.

  • Emit-kalusto 1

  • Kuntorasti-isäntä: Suunnistajan kauppa

  • Kuntorastitiimi: Valta Matti, Rissa Utu sekä Keurulainen Siiri ja Helmi, Salmijärvi Esko, Ottelin Pekka, Korhonen Harri

  • Tulokset: ei ajanottoa


22.4. Miekkainpetäjä

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: omatoimirastit

  • Emit-kalusto 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Ronkainen Teemu, Aarni ja Elias, Konstari Noora ja Elena, Nyholmit

  • Tulokset: ei ajanottoa


29.4. Jaatilanrinne-Pukinvuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Ask1, omatoimirastit

  • Emit-kalusto 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Kärkkäinen Tarja ja Panu, Ilmonen Kirsi ja Matti

  • Tulokset: ei ajanottoa


6.5. Kivioja

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Ask2, omatoimirastit, Suunnistajan kauppa rasteilla

  • Emit-kalusto 2

  • Kuntorasti-isäntä: Suunnistajan kauppa

  • Kuntorastitiimi: Kuronen Tommi ja Aapo, Heino Veli-Matti, Jokinen Helena, Rantanen Kati ja Jarkko, Ekman Jorma

  • Tulokset: ei ajanottoa


13.5. Himos/Paljakka

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Ask3, omatoimirastit

  • Emit-kalusto 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Pitkänen Marko, Päivi, Hilla ja Helmi, Kerkkonen Maarit ja Aada

  • Tulokset: ei ajanottoa


20.5. Virstavuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Ask4, omatoimirastit, Suunnistajan kauppa rasteilla

  • Emit-kalusto 2

  • Kuntorasti-isäntä: Suunnistajan kauppa

  • Kuntorastitiimi: Rauhamäki Kimmo, Huuskonen Taija, Nurminen Juha, Inka ja Hannes, Koskenranta Raija

  • Tulokset: ei ajanottoa


27.5. Myllymäki / Metsäkoulu

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Koululaistapahtuma, omatoimirastit

  • Emit-kalusto 1

  • Kuntorasti-isäntä: Keskimaa

  • Kuntorastitiimi: Mäki Kari ja Nina, Ojala Mika, Kallio Tuija ja Pasi, Seppälä Riika, Sipponen Juha ja Elli, Orell-Sipponen Mira

  • Tulokset: ei ajanottoa


3.6. Rahkavuori


10.6. Orivuori


17.6. Ruonanvuori


24.6. Varismäki/Pyykinvuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Poikkeuksellisesti metsään pääsee jo klo 15 alkaen->klo 19 asti. Suunnistuksen jälkeen on mahdollisuus saunomiseen ja uimiseen Pykälän majalla.

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä: Pasicopy

  • Kuntorastitiimi: Rantanen Maaret, Rantanen Merja, Anttonen Antti, Salmela Otto, Valta Mervi ja Juha

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


1.7. Juurikkaanmäki

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Nurminen Joonas, Susanna ja Jonne, Merisalo Antti, Yijälä Heikki ja Siiri, Sormunen Roope

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


8.7. Tanssikallio

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Hokka Reijo, Salonen Jarmo, Ahtola-Salonen Saila, Humppi Susan ja Tarmo, Jokiniemi Pertti

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


15.7. Tarvajärvi

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Koskinen Petteri ja Piritta, Koskinen Kari ja Helin Esa, Malkasilta Mikko

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


22.7. Morva

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Myyry Jari, Rantala Juha, Karjalainen Mikaela, Siirola-Kourunen Pia, Olkkonen Vili ym., Warwick Minna

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


29.7. Loilo

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Taini Mia, Elli ja Juha, Junnola Mauri ja Vuokko, Vaismaa Lassi, Tarkiainen Tia ja Jesse

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


5.8. Huhdanvuoren hiihtokeskus

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Ask5

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Ranta-Ojala Timo, Reijonen Hannu, Salonen Kirsi, Mäkinen Katri ja Markku

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


12.8. Pohjois-Himos

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Ask6, OP:n asiakasilta

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä: Osuuspankki

  • Kuntorastitiimi: Lehto Raimo, Isoranta Jukka, Naarajärvi Veijo, Tuominen Leo, Skyttä Pekka, Seppälät

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


19.8. Heräkulma

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Ask7

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Nieminen Tapio, Jylhä Keijo, Anttonen Kimmo, Kivelä Martti, Rikkonen Kauko, Raiskio Osmo

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


26.8. Juokslahti

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Kuusniemi Kari, Sirpa ja Lotta, Koskinen Asko, Pitkäniemi Pauliina, Nissi Matti, Karjalainen Antti ja Samuli

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


2.9. Mäntymäki/Heinävuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Jussila Jorma ja Sari, Marjanen Pasi, Raevaara-Marjanen Annika, Elfvengren Päivi

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


9.9. Haapajoki-Itä

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Peltonen Mikko, Lindgren Pentti, Haikonen Simo, Laivanen Markku, Niina ja Enni

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


16.9. Susivuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Helminen Topias, Lius Kari, Nieminen Sole, Virolainen Tarja, Kaarnijärvi Veikko, Mäkinen Riikka

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


23.9. Länsi-Himos/Sikatie

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Sompi Jani, Lainkari Mari, Silvasti Heikki, Huhtala Outi ja Silja, Majaharjut

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


30.9. Vangonmäki

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Yö

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Vallittu Juha, Koivisto Vesa, Salonen Maria, Peppi ja Lotta, Virkajärvi Tiina, Heta, Juho ja Aapo

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


7.10. Särkijärvi

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Yö

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Lajunen Jaakko ja Tuuli, Taipale Reima ja Anna-Maija, Rintapää Johanna

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


14.10. Paljakka/Salavantie

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Yö

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Ilmonen Aleksi, Vuorenpää Sirkku, Äikäs Kari, Tamminen Inkeri, Virtanen Juha, Aaro ja Ilari

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


30.10. Metsäoppilaitos

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Päätösrastit

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Pahkala Joonas, Piirto Kaisu, Peltola Samuli ym., Ahokas Jarkko, Jokela Elina

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


ASK = Aikuisten suunnistuskoulu

JC = Juniori Cup