Kuntorastikalenteri 2021

15.4. Jämsä / Paunu

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Suunnistajan kauppa tapahtumassa klo 15.00 alk.

  • Emit-kalusto 1

  • Kuntorasti-isäntä: Suunnistajan kauppa

  • Kuntorastitiimi: Valta Matti, Rissa Utu sekä Keurulainen Siiri ja Helmi, Salmijärvi Esko, Ottelin Pekka, Korhonen Harri

  • Tulokset: ei ajanottoa


22.4. Miekkainpetäjä

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: omatoimirastit

  • Emit-kalusto 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Ronkainen Teemu, Aarni ja Elias, Konstari Noora ja Elena, Nyholmit

  • Tulokset: ei ajanottoa


29.4. Jaatilanrinne-Pukinvuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Ask1, omatoimirastit

  • Emit-kalusto 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Kärkkäinen Tarja ja Panu, Ilmonen Kirsi ja Matti

  • Tulokset: ei ajanottoa


6.5. Kivioja

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Ask2, omatoimirastit, Suunnistajan kauppa rasteilla

  • Emit-kalusto 2

  • Kuntorasti-isäntä: Suunnistajan kauppa

  • Kuntorastitiimi: Kuronen Tommi ja Aapo, Heino Veli-Matti, Jokinen Helena, Rantanen Kati ja Jarkko, Ekman Jorma

  • Tulokset: ei ajanottoa


13.5. Himos/Paljakka

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Ask3, omatoimirastit

  • Emit-kalusto 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Pitkänen Marko, Päivi, Hilla ja Helmi, Kerkkonen Maarit ja Aada

  • Tulokset: ei ajanottoa


20.5. Virstavuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Ask4, omatoimirastit, Suunnistajan kauppa rasteilla

  • Emit-kalusto 2

  • Kuntorasti-isäntä: Suunnistajan kauppa

  • Kuntorastitiimi: Rauhamäki Kimmo, Huuskonen Taija, Nurminen Juha, Inka ja Hannes, Koskenranta Raija

  • Tulokset: ei ajanottoa


27.5. Myllymäki / Metsäkoulu

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Koululaistapahtuma, omatoimirastit

  • Emit-kalusto 1

  • Kuntorasti-isäntä: Keskimaa

  • Kuntorastitiimi: Mäki Kari ja Nina, Ojala Mika, Kallio Tuija ja Pasi, Seppälä Riika, Sipponen Juha ja Elli, Orell-Sipponen Mira

  • Tulokset: ei ajanottoa


3.6. Rahkavuori


10.6. Orivuori


17.6. Ruonanvuori


24.6. Varismäki/Pyykinvuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Poikkeuksellisesti metsään pääsee jo klo 15 alkaen->klo 19 asti. Suunnistuksen jälkeen on mahdollisuus saunomiseen ja uimiseen Pykälän majalla.

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä: Pasicopy

  • Kuntorastitiimi: Rantanen Maaret, Rantanen Merja, Anttonen Antti, Salmela Otto, Valta Mervi ja Juha

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


1.7. Juurikkaanmäki


8.7. Tanssikallio


15.7. Tarvajärvi

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: 2 km helppo (2H), 4 km normaali (4N) sekä vaativat 3, 5 ja 7 kilometrin radat (3V, 5V ja 7V). RR-rataa ei ole tarjolla.

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Koskinen Petteri ja Piritta, Koskinen Kari ja Helin Esa

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


22.7. Morva

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Radat: 1H, 3H, 3V, 4N ja 5V. Paikanpäällä kioskista pientä purtavaa, kukkarot mukaan.

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä: Maalaishotelli Morva

  • Kuntorastitiimi: Myyry Jari, Rantala Juha, Karjalainen Mikaela, Siirola-Kourunen Pia, Olkkonen Vili, Warwick Minna, Laasonen Hannes

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


29.7. Loilo

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Radat: 1H, 3H, 3V, 4N, 5V ja 7V. Paikalla myös taitoryhmän pieni kioski

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Taini Mia, Elli ja Juha, Junnola Mauri ja Vuokko, Vaismaa Lassi, Tarkiainen Tia ja Jesse

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


5.8. Huhdanvuoren hiihtokeskus


12.8. Pohjois-Himos


19.8. Heräkulma


26.8. Juokslahti


2.9. Mäntymäki/Heinävuori


9.9. Haapajoki-Itä


16.9. Juurikkaanmäki


23.9. Länsi-Himos/Sikatie


30.9. Vangonmäki


7.10. Särkijärvi


14.10. Paljakka/Salavantie


30.10. Metsäoppilaitos

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Kaikille ilmaiset päätösrastit, YHTEISLÄHTÖ klo 10.15, suunnistuksen jälkeen: makkaraa, mehua, kahvia ja jälkispekuloinnit...

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä: ThyssenKrupp

  • Kuntorastitiimi: Pahkala Joonas, Piirto Kaisu, Peltola Samuli, Ahokas Jarkko, Jokela Elina

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


ASK = Aikuisten suunnistuskoulu

JC = Juniori Cup