Kuntorastikalenteri 2022

14.4. Jämsä keskusta

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Paunu, Radat: 1,7 ja 3,7km 1:3500, Suunnistajan kaupan auto paikalla klo 15.30 alk.

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä: -

  • Kuntorastitiimi: Myllyharju Reino, Hakaniemi Kaija, Oksanen Pekka, Mäki Tiina ja Kananen Tuula

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


21.4. Jämsänkoski


28.4 Myllymäki


5.5 Jämsä keskusta (etelä)

12.5. Jaatilanrinne-Pukinvuori


19.5. Vangonmäki


26.5. Juurikkaanmäki


2.6. Himos/Paljakka

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Huuskonen Taija, Nurminen Juha, Inka ja Hannes, Koskenranta Raija, Taulavuori Venla

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


9.6. Virstavuori


16.6. Pohjois-Himos

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Kärkkäinen Tarja ja Panu, Ilmonen Kirsi ja Matti

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


23.6. Juokslahti

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Mäki Kari ja Nina, Ojala Mika, Kallio Tuija ja Pasi,Seppälä Riika

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


30.6. Kivioja

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Sompi Jani, Myyry Jari, Karjalainen Mikaela, Siirola-Kourunen Pia, Warwick Minna, Laasonen Hannes

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


7.7. Koukkulammit

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Ranta-Ojala Timo, Reijonen Hannu, Salonen Kirsi, Mäkiset, Kari Salonen, Riikka Peltonen, Varis Henry

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


14.7. Loilo

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Lehto Raimo, Isoranta Jukka, Naarajärvi Veijo, Tuominen Leo, Skyttä Pekka, Seppälät, Jokiniemi Pertti

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


21.7. Tarvajärvi

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Salonen Jarmo, Ahtola-Salonen Saila, Humppi Susan ja Tarmo, Helminen Hannu

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


28.7. Tanssikallio

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Pahkala Joonas, Piirto Kaisu, Peltola Samuli, Ahokas Jarkko, Jokela Elina, Malinen Hannu

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


4.8. Heräkulma

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: ASK5

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Nieminen Tapio, Jylhä Keijo, Anttonen Kimmo, Kivelä Martti, Rikkonen Kauko, Raiskio Osmo

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


11.8. Huhdanvuoren hiihtokeskus

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: ASK6, Hippo-suunnistuskoulu

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Rantanen Maaret, Rantanen Merja, Anttonen Antti, Salmela Otto, Valta Mervi ja Juha

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


18.8. Metsäkoulu

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: ASK7

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Ilmonen Aleksi, Vuorenpää Sirkku, Äikäs Kari, Tamminen Inkeri, Männikkö Reijo, Lauri Tanja

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


25.8. Mäntymäki

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Kuronen Tommi ja Aapo, Heino Veli-Matti, Vilenius Helena, Rantanen Kati ja Jarkko, Ekman Jorma

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


1.9. Rahkavuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Peltonen Mikko, Laivanen Markku, Nina ja Enni

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


8.9. Ruonavuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Silvasti Heikki Lainkari Mari, Huhtala Outi ja Silja, Puranen Konsta

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


15.9. Juurikkaanmäki

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Nurminen Joonas, Susanna ja Jonne, Merisalo Antti, Yijälä Heikki ja Siiri, Sormunen Roope

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


22.9. Himos/Materkangas

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus:

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Tainit, Junnolat, Tarkiainen Tia ja Jesse

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


29.9. Orivuori

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Yö, ASK yö 1

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Ronkainen Teemu, Aarni ja Elias, Konstari Noora ja Elena, Nyholmit

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


6.10. Haaralankangas

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Yö, ASK yö 2

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Kuusniemi Kari, Sirpa ja Lotta, Koskinen Asko, Pitkäniemi Pauliina, Nissi Matti, Karjalainen Antti ja Samuli

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


20.10. Pohjois-Himos

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Yö

  • Emit-kalusto: 1

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Rauhamäki Kimmo, Taipale Reima ja Anna-Maija, Rintapää Johanna, Susanna Ruusu, Hourula Teemu

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


29.10. Särkijärvi

  • Linkki lähtöpaikalle

  • Tarkennus: Päätösrastit

  • Emit-kalusto: 2

  • Kuntorasti-isäntä:

  • Kuntorastitiimi: Vallittu Juha, Virkajärvi Tiina, Heta, Juho ja Aapo, Koivisto Vesa, Salonen Maria, Peppi ja Lotta

  • Tulokset: https://www.rastilippu.fi/tulokset


ASK = Aikuisten suunnistuskoulu

JC = Juniori Cup